Kancelářské prostory: Kdy jsou vhodnější než práce z domu?

Kancelářské prostory: Kdy jsou vhodnější než práce z domu?

Většina podnikatelský záměrů vznikla nebo vzniká doma, na koleni. Člověk nemá žádné pořádné zázemí, vybavení je většinou to nejzákladnější a pracovním místem je mnohdy postel nebo gauč. Ale to je přirozené. Pokud nevyhledáváte riziko a adrenalin, určitě přemýšlíte podobně: „Nejprve to vyzkouším a až když se mi bude dařit, zařídím si nějaké pořádné pracovní místo nebo kancelář.

Většina českých podnikatelů to zažila. Ovšem kdy už jsou kancelářské prostory naprostou nutností? Kdy už bude práce z domu spíše koulí u nohy? Proč byste se měli rozhodnout pro pronájem podnikatelských prostor?

Nemáte dostatečný klid na práci

Pro pronájem kancelářských či jiných pracovních prostor byste se určitě měli rozhodnout ve chvíli, kdy nemáte doma dostatečný klid na práci. Řekněme, že už jste si doma vytvořili útulné místečko na práci, máte profesionálnější vybavení, ale stále vás něco ruší. Rodina, děti, sousedé, dělníci na ulici, auta, městská hromadná doprava, vlaky, apod. Rušivých elementů může být mnoho. Pokud na vás natolik působí, že se nedokážete ani 10 minut plně soustředit, je něco špatně a bylo by dobré změnit místo práce.

Potřebujete se scházet s klienty

Naprosto bez diskuze si budete muset najít kancelářské prostory ve chvíli, kdy se potřebujete pravidelně scházet s klienty. Ty totiž určitě nepozvete domů. To už by byl obrovský zásah do vašeho soukromí a rozhodně by to nepůsobilo profesionálně.

Pokud tedy podnikáte třeba jako coach, psycholog, přednášíte nejrůznější témata nebo se třeba jen potřebujete často scházet s klienty a kavárny k tomuto účelu nepřichází v úvahu, je potřeba se poohlédnout po kancelářích.

Nedokážete se na práci soustředit

Ano, i zde to neopomeneme zmínit. Tisíckrát všemi obemílané téma - Prokrastinace. Neříkáme, že v kanceláři nebudete prokrastinovat, budete. Ovšem doma na vás číhá mnohem více nástrah, které vás mohou odlákat od práce. Televize, knihy, špinavé nádobí, děti, spolubydlící, domácí zvířata, nepořádek, špinavé prádlo, atp.

Je jen pár lidí s tak silnou vůlí, že se těmito lákadly nedovolí odtrhnout od práce. Opět je to ale naprosto normální. Proto pokud doma hodně často prokrastinujete, a to už tak, že dokonce nestíháte deadliny nebo si práci odkládáte až na poslední chvíli, měli byste zvážit nějaké externí pracoviště.

Kancelářské prostory: Výhody a nevýhody

Kancelářské prostory si dnes můžete pronajmout prakticky kdekoliv. V centru města jsou samozřejmě dražší než na okraji, ve městech jsou všeobecně dražší než třeba na venkově. Před pronájmem zvažte nejen vzdálenost od vašeho místa bydliště, ale také dopravní dostupnost i dosažitelnost pro klienty.

Obrovskou výhodou takových prostor je jejich reprezentativnost. Už přece jen nejste ten malý podnikatel, který pracuje někde z garáže, ale už jste „Pan Podnikatel”, který má vlastní kanceláře.

Pronajmout si můžete třeba jen jednu kancelář, více kanceláří, celou budovu či dokonce celé skladiště. Záleží na vašich potřebách a samozřejmě i finančních možnostech. Nebudeme si totiž nic nalhávat - pronájem kanceláří není levnou záležitostí a jedná se o náklad navíc, se kterým budete muset počítat.

Pro někoho ale funguje kancelář i z jiného důvodu - na chvíli odejde ze svého typického prostředí. Zapomene na problémy, které doma neustále řeší, odtrhne se od běžné reality, a začne myslet trochu jinak. I díky tomu se může zlepšit vaše vykonnost během práce.

VYŽÁDEJTE SI NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zkuste nám popsat vaši představu - vytvoříme Vám nabídku na míru.

Články a tipy

rady a návody pro ověřování, zakládání a provoz firem

Zobrazit všechny
Ověřovač.cz

OVĚŘOVAČ.CZ s.r.o. vám nabízí zajištění sídla společnosti, opatření trvalého pobytu, založení firmy na míru či prodej READY-MADE společnosti


E-mail:info@overovac.cz

Kontaktujte nás
Partneři
SEO optimalizace