Ready made společnost: Aneb jak snadno a rychle přijít k hotové firmě

Ready made společnost: Aneb jak snadno a rychle přijít k hotové firmě

Založit si v dnešní době vlastní firmu není skutečně vůbec nic nemožného. Prakticky každý, kdo chce, si může vytvořit svou vlastní společnost a začít si říkat „ředitel” nebo důležitě „prezident společnosti”. A ani finančně to není nic nemožného. Například společnost s ručením omezeným už založíte s pouhou korunou v kapse. Nebo pro založení komanditní společnosti vám stačí pouhých 5 000 Kč. Takže rozhodně to není žádné Sci-Fi.

Ovšem na co je založení firmy skutečně náročné, tak je čas. Toho budete potřebovat kvantum. Podle organizace Doing Business budete muset k založení firmy v České republice učinit celkem osm kroků, které mohou trvat i několik týdnů. Avšak ani to není neřešitelné! V dnešní době existuje i pro hodně časově vytížené lidi řešení - Ready made společnost. O co se jedná?

Co jsou Ready made společnosti?

Jak už název napovídá, Ready made společnosti jsou předzaložené firmy na klíč. Taková společnost je zapsaná v obchodním rejstříku, má název, sídlo, jednatele, IČO a plně splacený základní kapitál. Tato firma v první chvíli nic nevytváří ani nemá žádné zakázky. Pouze vyčkává, až si jí někdo koupí, nebo až si jí převezmete. Takto si můžete objednat firmu na klíč anebo si koupit již nějakou stávající společnost. Obrovskou výhodou je nulová administrace a s tím spojený čas.

Jakou Ready made společnost si můžete koupit?

Stojí to sice více peněz, než kdybyste si společnosti zakládali sami, ale na druhou stranu pro velmi časově vytíženého podnikatele je to obrovská pomoc. Koupit si takto můžete nejen společnost s ručením omezeným, ale také akciovou společnost nebo evropskou společnost.

Firma s historií

I když takové společnosti nemají žádné závazky ani doposud nevyvíjely žádnou obchodní činnost, můžete si zvolit dokonce i firmu s historií. To znamená, že si zvolíte dobu, po jakou je společnost zapsána v obchodním rejstříku. Též se tím rozumí společnost, která má účetní historii - taková společnost je vhodná pro získání bankovních úvěrů, státních dotací či jiných půjček.

Od valné hromady je společnost vaše!

A jak vlastně dochází k přepisu společnosti na vás? Nejprve si ji koupíte. Funguje to podobně třeba jako nákup potravin v obchodě. Zaplatíte za ni, stejně jako za potraviny. A obdržíte doklad o zaplacení, což je v obchodě paragon a u obchodních společností valná hromada. Během valné hromady dojde k odvolání současného jednatele společnosti a zvolí se jednatel nový, tedy vy. Změna se pak zavede ještě do obchodního rejstříku a tím je firma oficiálně vaše a můžete s ní začít podnikat. Místo osmi kroků a desítek hodin strávených v zákoníku a v různých dokumentech vlastně uděláte pouze tři nenáročné úkony.

VYŽÁDEJTE SI NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zkuste nám popsat vaši představu - vytvoříme Vám nabídku na míru.

Články a tipy

rady a návody pro ověřování, zakládání a provoz firem

Zobrazit všechny
Ověřovač.cz

OVĚŘOVAČ.CZ s.r.o. vám nabízí zajištění sídla společnosti, opatření trvalého pobytu, založení firmy na míru či prodej READY-MADE společnosti


E-mail:info@overovac.cz

Kontaktujte nás
Partneři
SEO optimalizace