Sídlo společnosti a e-shop: Jde to dohromady?

Sídlo společnosti a e-shop: Jde to dohromady?

Sídlo společnosti je důležitým elementem každé firmy v České republice. Je základní esencí pro založení i vznik společnosti, pro vystavování smluv a faktur, nebo pro každodenní život ve firmě. Ovšem co sídlo společnosti a e-shop? Jak to jde dohromady? Je sídlo společnosti nutné, když fungujete pouze na internetu? Je potřeba někde fyzicky sídlit, anebo si vystačíte s webovou stránkou? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Zázemí e-shopu

Ať už provozujete malý e-shopík nebo obrovský e-shop, ať už prodáváte oblečení, kosmetiku nebo elektroniku, dozajista budete potřebovat nějaký sklad. Dřív či později se totiž vaše nabídka bude rozrůstat a váš sklep či půda už přestane vyhovovat skladovým požadavkům. Už jen kvůli tomu proto budete nějaké místo potřebovat.

Případ reklamace či vrácení

Nestává se to běžně, ale člověk nikdy neví. Zákazník může být nespokojený. Zboží mu dorazí poškozené, nebude odpovídat jeho představám, nebo si zkrátka svůj nákup rozmyslí. Důvodů pro reklamaci či vrácení zboží mohou být tisíce. I pro tyto případy je tedy nutné mít nějaké sídlo společnosti, kam by vám zákazníci mohli posílat vadné zboží, nebo kam by vám mohla pošta doručit nedoručitelné objednávky.

Osobní odběr

Chcete svým zákazníkům umožnit ušetřit na poštovném a balném? Nechejte je zboží si osobně vyzvednout. A opět, kde jinde, než u vás v sídle společnosti. Sídlo společnosti nemusí být velké, ani honosné. Stačí, aby prakticky plnilo svůj účel a byl zde prostor i pro osobní odběr zboží.

Důvěra zákazníků

Navíc působí rozhodně o dost lépe skutečná adresa sídla společnosti, než nějaká vymyšlená, která buď neexistuje nebo je někde na samotě u lesa. Zákazníci budou mít alespoň o trochu lepší pocit, že si nekupují zajíce v pytli a že v případě nutnosti vás mohou v sídle společnosti navštívit. Nemusíte se bát, že byste každý den měli stovky návštěv, je to pouze psychologický efekt a záruka jistoty, která si buduje důvěru vašich zákazníků.

Česká legislativa

A v neposlední řadě je zde česká legislativa, která hovoří naprosto jasně. Pro založení a vznik obchodní společnosti budete bezpodmínečně potřebovat sídlo firmy. Ať už jej z žádných jiných důvodů nepotřebujete, k tomuto účelu jej potřebovat rozhodně budete!

Pokud kvůli žádnému výše zmíněnému důvodu externí sídlo společnosti nepotřebujete, máte na výběr dvě možnosti:

  1. Zařídit si sídlo společnosti u sebe doma. To znamená všude uvádět svou adresu bydliště.
  2. Zařídit si virtuální kancelář. Kancelář bude existovat na skutečné adrese a budete si zde muset jednou za čas vyzvedávat poštu, ale nemusíte zde každý den vysedávat. Díky tomu neuvádíte nikde adresu svého bydliště, ale externí kancelář.

VYŽÁDEJTE SI NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zkuste nám popsat vaši představu - vytvoříme Vám nabídku na míru.

Články a tipy

rady a návody pro ověřování, zakládání a provoz firem

Zobrazit všechny
Ověřovač.cz

OVĚŘOVAČ.CZ s.r.o. vám nabízí zajištění sídla společnosti, opatření trvalého pobytu, založení firmy na míru či prodej READY-MADE společnosti


E-mail:info@overovac.cz

Kontaktujte nás
Partneři
SEO optimalizace