Sídlo společnosti: Výhody pronájmu

Sídlo společnosti: Výhody pronájmu

Sídlo společnosti může mít rozličné podoby, od vlastního bytu přes výrobní budovu až po pronajaté prostory. Každá z těchto možností má samozřejmě své pro a proti. Někde jsou to náklady, jinde lokace nebo třeba velikost. Každý podnikatel si určitě najde to své. V tomto článku se zaměříme na přednosti pronájmu kancelářských či podnikatelských prostor. Proč se vám vyplatí? V čem jsou výhodnější než vlastní nemovitost? Jaké jsou největší výhody pronajatých prostor?

Prestižní adresa

Pronajaté sídlo společnosti může stát kdekoliv na území České republiky nebo v zahraničí. Od Horní Dolní až po Prahu 1, tady všude si můžete pronajmout podnikatelské prostory.

Pokud vám jde pouze o jejich praktičnost, neřešíte, kde se dané prostory budou nacházet. Pokud vám ale záleží i na prestiži daného místa, můžete právě pronájmem získat tak luxusní adresu sídla společnosti, o které se vám nikdy ani nesnilo.

Relativně nízké náklady

Pronájem je mnohem levnější, než kdybyste si museli koupit vlastní nemovitost. Tedy relativně levnější.

Rozhodně se shodneme, že prvotní náklady na pořízení daných prostor jsou nulové. To je oproti koupi obrovská výhoda. Ovšem provozní měsíční náklady jsou oproti vlastním prostorám vyšší. O kolik? To záleží na tom, jak vysoký platíte nájem vlastníkovi dané nemovitosti. Může to být pár tisícovek, ale taky desítky tisíc korun měsíčně.

Méně starostí

Jednoznačně máte s pronajatými prostory méně starostí. Odpadá vám starost o úklid, rekonstrukci či modernizaci dané nemovitosti. Nic řešíte, pokud se něco pokazí. Veškeré problémy řeší vlastník nemovitosti.

Flexibilita

Největší výhodou pronajatých prostor je flexibilita. Pokud podnikáte v pronajatých prostorách, nejste na dané místo nijak fixovaní. Uplyne platnost nájemní smlouvy a vy se klidně přesunete o dům dál, o město dál, nebo dokonce i o stát dál. Nic vás nelimituje, nic vás nedrží.

Vysoká likvidita

Navíc jsou pronajaté prostory mnohem likvidnější než vlastní nemovitost. Vysvětlíme si to na příkladu.

Abyste se pronajaté nemovitosti „zbavili”, stačí podepsat výpověď nájemní smlouvy a do pár týdnů už můžete sídlit někde úplně jinde. Ovšem pokud byste se chtěli stejným způsobem „zbavit” vlastní nemovitosti, mohlo by to trvat i několik měsíců či dokonce let, než byste ji prodali.

Jste tam, kde je o vaše podnikání zájem

Díky tomu se také můžete stěhovat tam, kde je o vaše podnikání skutečný zájem. Nedaří se vám v Jižních Čechách? Nevadí! Přestěhujete se s podnikem třeba na Moravu.

Nemusíte se tak bát, že by vaše podnikání ztroskotalo na tom, že jste si vybrali špatné místo k výkonu své činnosti.

Pronájem sídla společnosti vs. česká legislativa

Avšak na závěr přece jen zmíníme, že i když je pronájem podnikatelských prostor výhodný a řada podnikatelů se pro něj rozhodne, stále je potřeba myslet na českou legislativu a české instituce.

Ať už totiž budete mít sídlo společnosti kdekoliv, je nutné jej nahlásit v obchodním rejstříku, na finančním úřadu, na úřadu sociálního zabezpečení a ve zdravotních pojišťovnách. A jakmile sídlo společnosti změníte, například kvůli tomu, že se stěhujete na prestižnější adresu nebo do prosperujícího kraje, musíte tuto skutečnost opět nahlásit na všech těchto místech.

Je to tedy dvousečné - na jedné straně nejste vázáni místem a můžete se kdykoliv přestěhovat, avšak na straně druhé si tak přiděláváte další papírování.

VYŽÁDEJTE SI NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zkuste nám popsat vaši představu - vytvoříme Vám nabídku na míru.

Články a tipy

rady a návody pro ověřování, zakládání a provoz firem

Zobrazit všechny
Ověřovač.cz

OVĚŘOVAČ.CZ s.r.o. vám nabízí zajištění sídla společnosti, opatření trvalého pobytu, založení firmy na míru či prodej READY-MADE společnosti


E-mail:info@overovac.cz

Kontaktujte nás
Partneři
SEO optimalizace