Virtuální kanceláře

Virtuální kanceláře: Pro koho jsou vhodné?

Virtuální kancelář. Místo, kde může sídlit vaše firma, ale kde se nemusíte nikdy fyzicky objevit. Asi takto by se daly virtuální kanceláře popsat v jedné větě. Ale samozřejmě to s nimi není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Existuje totiž několik druhů a typů virtuálních kanceláří. V tomto článku si je tedy rozebereme od A do Z.

Virtuální kancelář - Sídlo firmy, místo podnikání

Virtuální kancelář využívají podnikatelé nebo firmy. Na tomto místě je zapsáno sídlo jejich firmy nebo místo podnikání. Daná adresa skutečně existuje, skutečně toto místo můžete navštívit, ale většinou zde žádného podnikatele ani firmu nenajdete. Toto místo funguje pouze jako virtuální sídlo společnosti, ale nikdo tady skutečně fyzicky nepracuje. První virtuální kancelář založil už v roce 1995 v Coloradu Ralph Gregory pod názvem Intelligent Office.

Virtuální kancelář: Mrtvé místo nebo živá firma?

Dostáváme do další roviny virtuálních kanceláří. Virtuální kanceláře totiž mohou být jak opuštěné, tak i nabité životem. Můžete zde mít jistý personál, který bude během vaší nepřítomnosti vyřizovat telefonáty a návštěvy.

Většinou se jedná o druh společného nájmu či podnájmu s dalšími nájemky. V praxi to znamená to, že zde má sídlo firmy více podnikatelů či společností, a společně využíváte asistentku či sekretářku, která toto místo hlídá, provádí návštěvy a vyřizuje telefonáty.

V čem jsou přínosy virtuálních kanceláří?

Nevidíte zatím žádná pozitiva virtuální kanceláře? Nevidíte důvod, proč byste si ji měli zakládat?

Tím prvním je dozajista zajištění místa podnikání. Nemusíte mít hned skutečnou kancelář zařízenou drahým nábytkem, ale stačí vám tato virtuální kancelář. Aby totiž mohla být firma zapsána do obchodního rejstříku, musí mít bezpodmínečně sídlo. A pokud nechcete uvádět do OR svou adresu bydliště, můžete zde zapsat právě adresu virtuální kanceláře.

Dále je to vhodná varianta pro začínající podnikatele, kteří opět nechtějí jako výkon podnikání uvést svou adresu bydliště. Virtuální kanceláře také skvěle poslouží společnostem, které nepotřebují samostatnou kancelář, nebo podnikatelům, kteří jsou často na cestách.

Virtuální kancelář vám zvýší prestiž, usnadní expanzi do dalších měst a sníží náklady za klasickou kancelář.

Virtuální kancelář je zkrátka kanceláří, která skutečně někde existuje, kam ale nemusíte chodit. Jedná se o doplnění vašeho podnikání. Rozhodně není povinné si virtuální kancelář zřizovat. Pokud vám například nevadí uvést do OR své místo bydliště, klidně své místo bydliště můžete uvést. Pokud vám nevadí uvést jako sídlo firmy vaše bydliště, opět jej můžete uvést.

Virtuální kancelář je pouze doplňkem a pomůckou v začátcích podnikání.

Shrnutí funkcí virtuální kanceláře

Na závěr si tedy zopakujeme, k čemu vlastně virtuální kancelář slouží:

VYŽÁDEJTE SI NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zkuste nám popsat vaši představu - vytvoříme Vám nabídku na míru.

Články a tipy

rady a návody pro ověřování, zakládání a provoz firem

Zobrazit všechny
Ověřovač.cz

OVĚŘOVAČ.CZ s.r.o. vám nabízí zajištění sídla společnosti, opatření trvalého pobytu, založení firmy na míru či prodej READY-MADE společnosti


E-mail:info@overovac.cz

Kontaktujte nás
Partneři
SEO optimalizace