Založení offshore společnosti: Jaké výhody to s sebou přináší?

Založení offshore společnosti: Jaké výhody to s sebou přináší?

Slyšeli jste už někdy pojem „offshore společnost”? Něco vám to říká, ale nemůžete si vzpomenout, co to přesně znamená? Pak vás nebudeme déle napínat! Offshore společnosti jsou společnosti založené v ostrovních státech, jinak řečeno v tzv. daňových rájích. Chcete také vlastnit firmu v daňovém ráji? Chcete ušetřit na daních? Pak čtěte dále a vše se dozvíte.

Nejznámější daňové ráje na světě

Daňový ráj není jen rájem pro vlastníky firem, ale také pro všechny, kteří milují prosluněné pláže, běloskvoucí písek a blankytně modré moře. Mezi daňové ráje se totiž řadí Seychely, Belize, Bahamy, Britské panenské ostrovy, Marshallovy ostrovy, Nevis, Panama a další. Zkrátka jedny z nejkrásnějších míst na světě. A právě zde může sídlit i vaše firma.

Výhody offshore společnosti

Kromě daňového zvýhodnění je zde zaručena anonymita vlastnictví a velká ochrana majetku. V některých zemích je dokonce stabilnější právní systém než v ČR a tím pádem máte mnohem větší jistoty, než kdybyste měli firmu u nás. Nemusíte zpracovávat žádné finanční výkazy. Nemáte žádné devizové omezení. Neexistují zde ani žádné požadavky na splacení základního kapitálu. Pro majitele firem je to zkrátka ráj.

Jak založit offshore společnost?

Že se vám teď rozzářily oči a už si to malujete narůžovo, jak takovou společnost budete vlastnit? Tak trochu přibrzděte a pojďte si s námi projít, jak tento proces vlastně probíhá.

Nejprve je nutné zdůraznit, že offshore společnosti si bohužel nezaložíte sami svépomocí. Je k tomu potřeba specializovaná společnost. Ta s vámi nejprve probere váš podnikatelský plán, vaše přání, představy i očekávání a pomůže vám zvolit správnou formu společnosti. Následně jí dodáte potřebné dokumenty a zaplatíte udržovací poplatek za správu offshore společnosti. Tento poplatek je nutné platit každý rok a jeho výše se liší dle vybrané země.

Pravidla pro založení offshore společnosti

Ano, souhlasíme, že to není vůbec složité. Prakticky každý může mít offshore společnost. Jen je to náročné na čas, plánování a samozřejmě finance. Nebudeme si nalhávat, není to nic levného.

Než se do toho pustíte, ještě dobře posuďte vztahy a transakce mezi společnostmi. Poznejte dokonale daňové a právní aspekty v dané zemi, kterou jste si vybrali. Analyzujte také všechny transakce a právní znění smluv, abyste se nedostali do křížku s finančními úřady. Samozřejmě si srovnejte výhody jednotlivých daňových rájů a vyberte si ten, který vám přinese nejvíce pozitiv. Rozhodně se nerozhodujte podle krásy pláží nebo hotelových komplexů. Zjistěte si také, jestli se k založení offshore společnosti nevážou v dané zemi další povinnosti. A v neposlední řadě si pro založení offshore společnosti vyberte pouze kvalitního partnera. Jen tak budete mít zajištěno, že vše proběhne jako na drátkách.

VYŽÁDEJTE SI NEZÁVAZNOU NABÍDKU

Zkuste nám popsat vaši představu - vytvoříme Vám nabídku na míru.

Články a tipy

rady a návody pro ověřování, zakládání a provoz firem

Zobrazit všechny
Ověřovač.cz

OVĚŘOVAČ.CZ s.r.o. vám nabízí zajištění sídla společnosti, opatření trvalého pobytu, založení firmy na míru či prodej READY-MADE společnosti


E-mail:info@overovac.cz

Kontaktujte nás
Partneři
SEO optimalizace